صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بررسي مشكلات ساجام و توزيع كار طراحي در شهرستان ها


دكتر جامي الاحمدي (عضو و نماينده هيات مديره در امور شهرستان ها) عنوان كرد:

پيرو مشكلات موجود در شهرستان ها در خصوص تعيين ظرفيت و تعداد كار طراحي در ساجام؛ و گزارشات اعضاي نمايندگي سبزوار از عدم مطابقت نقشه هاي اجرايي با نقشه هاي طراحي شده منضم به پروانه و كسر ظرفيت و تعداد كار نظارت و طراحي بر اساس نقشه هاي اوليه كه باعث تضييع حق برخي مهندسان مي گردد؛ جلسات جداگانه اي با هماهنگي نماينده هيات مديره در امور راهبردي سازمان با مهندس شركاء رييس سازمان و برخي اعضاي نمايندگي سبزوار و همچنين روساي نمايندگي هاي تربت جام و سبزوار تشكيل شد.
در اين جلسات پيگيري هاي انجام شده درخصوص رفع  مشكل كمبود طراح در برخي رشته ها در شهرستان هاي استان طي ماه هاي آخر سال ۹۸ كه با پيشنهاد هيات مديره استان و تائيد هيات چهارنفره ضرايبي براي تسهيل فرايند ارجاع كار و افزايش تعداد كار طراحي در استان اعمال شد، به اطلاع روساي نمايندگي هاي مربوطه و اعضاي رسيد.  
در اين جلسه ضمن تشكر از نمايندگي سبزوار و برخي نمايندگي هاي ديگر استان در ثبت دقيق تمام اطلاعات مرتبط با ثبت و ارجاع طراحي، نظارت و پايان كار، تاكيد گرديد تمام نمايندگي هاي سازمان در شهرستان ها موظف‌‌اند نظارت بيش از پيش بر تكميل فرم هاي مربوط به پايان كار كه از سوي شهرداري صادر مي شود، داشته باشند و تمام موارد از جمله مشخصات مهندسان طراح و ناظر امضا كننده نهايي و متراژ ساخته شده را در دفاتر نمايندگي و سايت ساجام ثبت نمايند‌.
بديهي است هرگونه اهمال و بي توجهي در اين زمينه تخلف محسوب شده و با مسئولين مربوطه برخورد خواهدشد.
همچنين در خصوص عدم مطابقت نقشه هاي اجرايي با نقشه هاي مصوب در پروانه ساختماني موارد قانوني به اعضاي حاضر در جلسه ياداور شد كه  #مهندسين_ناظر موظف اند با ارائه گزارشات مستمر خود به شهرداري، نمايندگي سازمان در شهرستان و ادارات راه و شهرسازي نسبت به توقف اجراي پروژه در حال ساخت و تعيين وضعيت و اصلاح ظرفيت طراحان و  ناظران در ساجام اقدام نمايند.
در اين زمينه روساي نمايندگي ها مسئوليت مستقيم رسيدگي به گزارشات را داشته و لازم است با رايزني و هماهنگي با شهرداري و ديگر ارگان هاي ذيربط در كوتاه ترين زمان ممكن زمينه اصلاح نقشه ها و ظرفيت كار مهندسان را فراهم نمايند.
بديهي است سازمان نظام مهندسي در استان جهت هرگونه همكاري با نمايندگي ها در اين خصوص آماده بوده و پذيراي نظرات و پيشنهادهاي اعضاي مي باشد.
از طرف ديگر براين نكته تاكيد شد، عليرغم حمايت كامل سازمان از اعضاي بخصوص طراحان و مهندسان ناظر، با تخلف مهندسان دخيل در پروژه هاي ساختماني برخورد قانوني شده و مراتب جهت پيگيري به شوراي انتظامي استان ارجاع خواهد شد.
تمام تلاش هيات مديره دوره هشتم مبتني بر شفافيت و توزيع عادلانه كار در بين اعضاي سازمان است. بدين منظور لازم است تمامي اعضاي نمايندگي هاي شهرستان ها نسبت به اجراي اين موارد در شهرستان ها حساس بوده و هرگونه موارد مغاير با قانون و وظايف نمايندگي را به اينجانب جهت پيگيري اطلاع دهند.


منبع: روابط عمومي سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي

 

 


٠٧:٣٥ - شنبه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٩    /    عدد : ٢٠٢٧    /    تعداد نمایش : ١١٠٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: