صفحه اصلي > سایت > اطلاعیه ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

اطلاعیه

موضوع : اعلام نتایج آزمون های ورود به حرفه مرداد ماه 1400 مهندسان،‌ کاردان ها و معماران تجربی

طی نامه ای از سوی مهندس منصوری سرپرست معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی به مهندس بشیر رییس سازمان اعلام شد: به پیوست تصویر نام شماره 420/114338 مورخ 1400/09/07مدیر کل محترم دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی درخصوص اعلام نتایج آزمون های ورود به حرفه مرداد ماه 1400 مهندسان، کاردان ها و معماران تجربی به همراه ضمایم و دستورالعمل مربوطه پیرامون دستور مساعدت با شرکت کنندگان آزمون مذکور به دلیل محدودیت های ناشی از همه گیری بیماری کرونا ارسال می گردد.
شایان ذکر است با عنایت به دستورالعمل مذکور،‌آن دسته از داوطلبانی که دارای نمرات 48 و 49 صرفا در آزمون مرداد ماه 1400 می باشند مشروط به گذراندن دوره های آموزشی به ازای هر یک نمره کسری یک دوره آموزشی مصوب و قبولی در آزمون پایانی دوره و اخذ گواهینامه تا پایان اسفند ماه 1401 به عنوان قبول شدگان آزمون مرداد ماه 1400 محسوب می شوند.
شایسته است لیست اسامی شرکت کنندگان مشمول این دستورالعمل که در دوره های آموزشی و آزمون پایان هر دوره شرکت می نمایند در پایان هر فصل جهت ارایه به دفتر صدرالاشاره به این اداره کل ارسال گردد.
در پایان مفاد دستورالعمل دوره های آموزشی برای شرکت کنندگان آزمون مذکور جهت اطلاع رسانی شایسته و درج در سایت آن سازمان ارسال گردد.

  •     شرکت کنندگان رشته های معماری (نظارت و اجرا)،‌ عمران (محاسبات، ‌نظارت و اجرا)، تاسیسات برقی (نظارت،‌ طراحی و اجرا)،‌ تاسیسات مکانیکی (نظارت، طراحی و اجرا)، شهرسازی،‌ نقشه برداری و ترافیک و کاردان های فنی ساختمان در رشته های معماری، عمران،‌تاسیسات برقی و مکانیکی،‌شهرسازی، نقشه برداری که نمره آن ها در آزمون مردادماه 1400 حداکثر 2 نمره کمتر از حدنصاب اعلام شده باشد (نمرات 48 و 49)،‌ به ازای هر یک نمره کسری در صورت شرکت در یک دوره آموزشی مصوب شیوه نامه صدور،‌تمدید و ارتقای پایه مهندسی و قبولی در آزمون پایان دوره و اخذ گواهینامه تا پایان اسفندماه 1401 قبول آزمون مردادماه 1400 محسوب می شوند. تاریخ گواهینامه دوره آموزشی صادره باید قبل از تاریخ 1402/1/1باشد. برای شرکت کنندگان آزمون معماران تجربی نیز حسب مورد در پایه های مختلف حداکثر تا 2 نمره کمتر از حدنصاب اعلام شده،‌این دستورالعمل ملاک عمل است.
  •     در صورتی که شرکت کنندگان آزمون در صلاحیت های مختلف شامل محاسبات یا طراحی،‌نظارت و اجرا مشمول این دستورالعمل شده باشد،‌ دوره های آموزشی گذرانده شده در هر صلاحیت باید متمایز از دوره های آموزشی صلاحیت دیگر باشد.
  •     برای رشته های معماری (اجرا) و عمران (اجرا) دوره های آموزشی موضوع این دستورالعمل علاوه بر دوره های آموزشی ورود به حرفه صلاحیت اجرا (76 ساعته و دوره (HSE می باشد.
  •  لازم است لیست اسامی شرکت کنندگان مشمول این دستورالعمل که در دوره های آموزشی و آزمون پایان دوره آن در مهلت زمانی مقرر (تا پایان اسفندماه 1401) شرکت نموده اند،‌پس از اتمام دوره و موفقیت در آزمون مربوطه به این اداره کل ارسال گردد. بدیهی است در صورت عدم ارسال لیست اسامی و درج در بانک اطلاعات آزمون ها و متعاقبا عدم صدور تاییدیه از سوی دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان، صدور پروانه اشتغال به کار امکانپذیر نمی باشد.
  •  این دستورالعمل صرفا مربوط به آزمون مرداد ماه 1400 بوده و قابل تعمیم به آزمون های دارای اعتبار قبل و آزمون های دوره های آتی نخواهد بود و آن دسته از شرکت کنندگانی که موفق به کسب حد نصاب قبولی نشده اند و مشمول این دستورالعمل نمی باشند می بایست در آزمون های دوره بعد شرکت نمایند.
  •  دوره های آموزشی موضوع این دستورالعمل همان دوره های آموزشی ارتقا پایه 3 به 2 موضوع بخشنامه های شماره 420/49579مورخ 88/09/29شماره 104386/420/90 مورخ 90/12/09و شماره 14163/420/91مورخ 91/03/10می باشد. در رشته نقشه برداری دوره های دو به یک ملاک عمل می باشد و برای رشته های تاسیسات مکانیکی (اجرا)،‌تاسیسات برقی (اجرا) و ترافیک دوره های آموزشی مورد نظر متعاقبا اعلام خواهد شد.١٣:٤٣ - يکشنبه ١٩ دی ١٤٠٠    /    عدد : ٢٦٧٦    /    تعداد نمایش : ١٦٦٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: