صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش خبری

با حضور مهندس بشیر؛ جلسه اعطای احکام کمیته تخصصی نقشه برداری دوره نهم برگزار شد

 

 

 

 

مهندس بشیر رییس سازمان در جلسه اعطای احکام کمیته تخصصی نقشه برداری دوره نهم که با حضور نماینده نقشه بردار هیات مدیره در روز پنجشنبه 23 دی ماه جاری در محل سالن جلسات سازمان برگزار شد؛ بیان داشت: تشکیل کمیته‌های تخصصی یکی از اولویت‌های هیأت مدیره جهت  بهره‌مندی از توان تخصصی و فنی جامعه مهندسی است. مهندس بشیر نقشه‌برداری را یکی از رشته‌های زیربنایی در علوم مهندسی توصیف کرد که علاوه بر نقش آن در ساخت و ساز در حیطه یک ساختمان، تاثیر فراوانی در هوشمندسازی و ایجاد شهر هوشمند و شکل دهی به توسعه شهری خواهد داشت.
رئیس سازمان در ادامه با بیان ضرورت توسعه علوم جدید در حیطه نقشه برداری در جامعه مهندسی استان، توجه بیش از پیش کمیته تخصصی به ارتقای سطح آموزشی مهندسان را خواستار شد. وی با برشمردن خدمات گسترده‌ای که مهندسان نقشه بردار به عموم مردم در تعامل با دیگر ارگان‌ها ارائه می‌دهند بر پایش مستمر این خدمات جهت رضایت بیش از پیش ذینفعان تاکید کرد.
مهندس بشیر در پایان با بیان عزم جدی هیأت مدیره دوره نهم به تعامل با تشکل‌ها و نهادهای صنفی مهندسی اظهار داشت: هیأت مدیره از پیشنهادات و راهکارهای کمیته تخصصی نقشه برداری جهت حل مشکلات پیش رو  استقبال کرده و آماده هرگونه همکاری جهت ارائه خدمات شایسته به جامعه مهندسین نقشه بردار استان می‌باشد.
در ادامه این جلسه مهندس دباغ عضو نقشه بردار هیأت مدیره نهم ضمن معرفی و بیان سوابق اعضای منتخب کمیته تخصصی نقشه برداری به ارائه گزارشی از خدمات ارائه شده توسط مهندسان نقشه بردار استان پرداخت. وی از خدمات نظارت، تفکیک آپارتمان و حدنگار به عنوان سه سرفصل اصلی خدمات ارائه شده مهندسان نقشه بردار در مجموعه سازمان نام برد و رضایتمندی بالای مردم و ارگان‌های دخیل از ارائه این خدمات  را مرهون تلاش و انسجام گروه نقشه برداری طی ادوار مختلف دانست.
مهندس دباغ در ادامه از راه‌اندازی نرم افزار جامع ارجاع حدنگار به عنوان یک موضوع اولویت دار نام برد که مقدمات آن در سالهای گذشته آماده شده و بارگذاری آن نیاز به حمایت رئیس و مسئولین سازمان دارد. وی همچنین ورود مهندسان نقشه بردار دارای صلاحیت به بحث تهیه نقشه عرصه (چه از لحاظ توپوگرافی چه ابعاد و مساحی) قبل از صدور پروانه ساختمانی به عنوان یکی از نیازهای اساسی پروسه ساخت و ساز شهر مشهد عنوان کرد که می‌تواند از چالش‌های فنی و حقوقی زیادی که در ادامه در زمینه طراحی و نظارت و اجرا برای مهندسان و مالکین ایجاد می‌شود پیشگیری کند. وی رفع این معضل در سطح شهر را مستلزم حمایت همه جانبه هیأت مدیره و تعامل با شهرداری مشهد دانست. مهندس دباغ تفاهم‌نامه سه جانبه حدنگار را یک تجربه موفق و بسیار رضایتبخش برای طرفین در تعامل با شهرداری دانست و خواستار استفاده از این تجربه برای حل موضوعات دیگر از جمله تهیه نقشه عرصه شد.

در ادامه حاضرین به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود در خصوص مشکلات و نیازهای جامعه مهندسین نقشه برداری و برنامه‌های پیش روی این کمیته پرداختند.
لازم به ذکر است در انتهای جلسه احکام اعضای کمیته تخصصی نقشه برداری توسط رئیس سازمان به آنان اهدا شد.

اعضای کمیته به ترتیب حروف الفبا: آقایان دکتر/مهندس: احمد اسدی – امید دانشمندی – سیدجلال راستگو – مجتبی صبوری معمار – احسان فراحتی – علیرضا ملکی ابرده – روزبه مهاجر کوهستانی – علیرضا نسب‌الحسینی

 ٢١:٣٣ - پنج شنبه ٢٣ دی ١٤٠٠    /    عدد : ٢٦٩١    /    تعداد نمایش : ١٠٣٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: