صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش خبری

جلسه اجرایی نمودن شیوه نامه نظارت بر طراحی و اجرای استاندارد تاسیسات برق کلیه اماکن

نخستین جلسه کمیته هماهنگی استانی در رابطه با اجرایی نمودن شیوه نامه نظارت بر طراحی و اجرای استاندارد تاسیسات برق کلیه اماکن با حضور رییس اداره نظام مهندسی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، قائم مقام مدیرعامل شرکت توزیع برق مشهد، مدیر دفتر نظارت و کنترل پروژه ی شرکت توزیع برق استان خراسان رضوی و اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی در رشته تاسیسات برقی و نیز کارشناسان مربوطه، در سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی برگزار شد.

 این جلسه که به دنبال پیگیری ساماندهی مجریان تجربی تاسیسات برقی ساختمان مطابق با شیوه نامه ی نظارت بر طراحی و اجرای استاندارد تاسیسات برق کلیه ی اماکن، در سال گذشته برگزار گردید، حاضران بر به لزوم اجرایی شدن کامل این شیوه نامه تاکید کردند.

 در این جلسه قائم مقام مدیر عامل شرکت توزیع برق مشهد به موضوع لزوم اطلاع رسانی به این شرکت در ابتدای پروژه مبنی بر رفع حریم شبکه برق، لزوم ایجاد پست در موارد ی که طراح برق پیش بینی می کند اشاره داشت.

به بیان کارشناس اداره کل راه و شهرسازی با اجرایی نمودن این شیوه نامه نبایستی عامل مسئولیت بیشتر برای مهندسان طراح و ناظر سازمان باشیم‌.

مدیر دفتر نظارت و  کنترل پروژه شرکت توزیع استان نیز ضمن اشاره به این نکته که توزیع استان از ابتدای سال آمادگی لازم جهت اجرای سامانه جدید خود با همکاری سازمان را داشته است خواستار اجرای شیوه نامه مذکور با رعایت مسائل فنی و ارائه خدمات عمومی شد.

مهندس ایمان سریری عضو هیات مدیره سازمان ضمن اشاره به تجربه موفق استان بوشهر در زمینه اجرای این شیوه نامه، حرفه ای شدن خدمات مجریان تجربی در رشته برق را از جمله امتیازات این شیوه نامه برشمرد.

مهندس زهید زارعی عضو هیات مدیره سازمان نیز با اشاره به اینکه هدف سازمان از اجرای این شیوه نامه کمک به مهندسان برق جهت اطمینان بیشتر از کیفیت ارایه خدمات مهندسی هست، حمایت شرکت های توزیع و اداره کل راه و شهرسازی را جهت اجرای این شیوه نامه خواستار شد.

لازم به ذکر است ساماندهی مجریان تجربی تاسیسات برقی هم اکنون در مرحله ی هماهنگی جهت برگزاری دوره آموزشی مطابق با این شیوه نامه می باشد، طی این جلسه مقرر شد ارگان های دخیل در شیوه نامه در جلسه آتی راهکارهای سازمان مطبوع خود جهت اجرای جامع این شیوه نامه با در نظر گرفتن هدف اصلی آن را ارائه نمایند تا جدول زمان بندی اجرایی شیوه نامه تدوین گردد و سازمان نظام مهندسی استان مطابق با سرفصل های آموزشی ارائه شده در جلسه نسبت به آموزش مجریان تجربی اقدام نماید.


١١:٣٤ - پنج شنبه ١٨ آذر ١٤٠٠    /    عدد : ٢٥٩٥    /    تعداد نمایش : ٦٨٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: