صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش خبری

جلسه رییس و برخی از اعضای هیات مدیره سازمان با انجمن صنفی کارفرمایی دفاتر مهندسی

 

 نشست مشترک هیأت رئیسه و انجمن دفاتر مهندسی جهت بررسی مشکلات و نقطه نظرات انجمن امروز 14 آذرماه به میزبانی سازمان و با حضور مهندس بشیر رئیس، مهندس افخمی نایب رئیس، مهندس مهاجر دبیر، مهندس زارعی عضو هیأت مدیره و جمعی از مدیران سازمان و هیأت مدیره و برخی از اعضای انجمن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان در ابتدای این دیدار مهندس بشیر با بیان جایگاه مهم دفاتر در نظام ارائه خدمات مهندسی به جامعه، آشنایی هیأت مدیره دوره نهم با فرایندهای جاری در دفاتر را فرصت مناسبی برای اتخاذ تصمیمات عملی در این زمینه دانست و افزود: تسهیل فرایندهای مربوط به دفاتر در سازمان با حفظ جایگاه نظارتی سازمان و بر مبنای قوانین و مقررات هدف هیأت مدیره جدید است.

رئیس سازمان با بیان اینکه هر مهندس ناظر، طراح یا مجری علاوه بر تسلط به مقررات ملی ساختمان و مسائل فنی باید به وظایف خود در ارتباط با فرایندهای اداری آگاهی داشته باشد گفت: ضعف در این بخش علاوه بر ایجاد مشکل برای مالکین، دفاتر و سازمان را نیز درگیر خواهد کرد لذا باید انجمن دفاتر مهندسی به آموزش اعضای خود نیز در این زمینه توجه داشته باشند.

مهندس بشیر ضمن استقبال از ایجاد رابطه بین انجمن‌ها و سازمان از تشکیل کارگروه مشترک جهت ارتباط بی‌واسطه و مستمر انجمن‌ها و مجموعه مدیریتی سازمان خبر داد و گفت: از نمایندگان هر دو طرف در این کارگروه درخواست دارم تا دغدغه‌های یکدیگر را شنیده و جهت رفع موانع پیشنهادات عملی ارائه نمایند. وی ضمن اعلام حمایت هیأت رئیسه بر پیگیری تصمیمات تا حصول نتیجه تاکید نمود.

بر پایه این گزارش نایب رئیس سازمان در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از پیگیری‌های سازمان در بحث تعرفه به برخی از دغدغه‌های حاضرین پاسخ داد. مهندس افخمی از بررسی ضریب P و N در نظام‌نامه ارجاع، چابک‌سازی و نظام‌مند شدن حداکثری فرایندهای کمیسیون فنی، بازنگری روال‌های فنی در جهت روان‌سازی و کمک به حذف صوری‌گری در فرایند ساخت و ساز از جمله در فرایند آزمایش‌های فنی و پیگیری جهت فعال شدن کمیته داوری استان جهت بررسی مشکلات ناظرین و کارفرما به عنوان برخی از برنامه‌های در دست اقدام جهت تسهیل فرایندهای مربوط به دفاتر نام برد.

در این دیدار مهندس مهاجر دبیر سازمان نیز با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در هیأت مدیره دراین مدت از پیگیری تعرفه جهت تصویب تعرفه در هیأت چهارنفره، برنامه ریزی جهت آزادسازی 30 درصد حق‌الزحمه مهندسین، حل و فصل موضوع میان‌طبقه با شهرداری و آتش‌نشانی، عدم محاسبه منبع آب به عنوان یک طبقه توسط شهرداری با پیگیری‌های انجام شده و وحدت رویه در صدور فیش‌های شناسنامه فنی به عنوان برخی از این اقدامات در ارتباط با موضوعات دفاتر نام برد.

همچین مهندس زارعی عضو هیأت مدیره نیز با ارائه گزارشی از جلسه شروع عملیات هوشمندسازی در ساختمان از تصمیم و اقدام ارگان‌های دخیل در ساخت و ساز جهت کاهش حداکثری فرایندهای خود خبر داد و گفت: مجموعه سازمان و تشکل‌های مربوط به آن باید جهت همگام شدن با این جریان حداکثر تلاش خود را بکار بسته و با جدیت در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بازنگری فرایندها و روان‌سازی آنها اقدام نمایند.

به گزارش روابط عمومی در این دیدار  اعضای هیأت مدیره انجمن دفاتر مهندسی و حاضر به بیان دیدگاه‌ها و مشکلات مجموعه خود پرداخته و مقرر شد نمایندگان انجمن دفاتر مهندسی جهت حضور در کارگروه مشترک در اسرع وقت به سازمان معرفی شوند.

 

 

 

 


١٨:٥٧ - يکشنبه ١٤ آذر ١٤٠٠    /    عدد : ٢٥٨٥    /    تعداد نمایش : ٥٠٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: