صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش خبری

مهندس بشیر مطرح کرد: تعاملات بین سازمانی جهت رفع مشکلات و معضلات فی مابین بهترین راهکار جهت بهروری است

 

دیدار اعضای هیات مدیره انجمن انبوه سازان با اعضای هیات رییسه سازمان نظام مهندسی استان روز دوم آذرماه در سالن جلسات سازمان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان، در این دیدار مهندس بشیر رییس سازمان ضمن خوش آمدگویی به اعضای حاضر مطالبی در خصوص فرآیند اجرای واقعی کار توسط مهندسین، دغدغه های مردم و مالکین از وضع موجود و عملکرد سازمان در ارتباط با تعاملات بین سازمانی با شهرداری و دیگر نهادهای مرتبط در حوزه ساخت و ساز در استان را مطرح و تعاملات بین سازمانی جهت رفع مشکلات و معضلات فی مابین را بهترین راهکار جهت بهروری ارزیابی کرد.

 رییس سازمان تاکید کرد:  تشکل های مهندسی می توانند با همراهی و هم افزایی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، شهرداری و سایر سازمان های دست اندرکار ساخت و ساز؛ در حل معضلات و مشکلات مردم پیش قدم و نسبت به اصلاح امور و رفع  آن تشریک مساعی نمایند.

در ادامه جلسه مهندس پژوم رییس انجمن انبوه سازان ضمن قدردانی از زحمات هیات مدیره سنوات گذشته؛ انتخاب هیات مدیره دوره نهم را تبریک و با مروری بر مشکلات و معضلات موجود در فرآیند ساخت وساز مسکن و اقدامات نامطلوبی که توسط بعضی از همکاران در حوزه مجری ذیصلاح صورت می پذیرد؛ اعلام داشت: امروزه مردم در بخش صدور پروانه ساختمانی، دریافت پایانکار ساختمان، دریافت تائیدیه های مختلف علی الخصوص آتش نشانی، آسانسور،گواهی عدم خلاف و ... بشدت دچار مشکل هستند، که ضرورت به رفع مشکلات دست و پاگیر جهت تسهیل فرآیند برای شرکت های مجری حقوقی و انبوه سازان از اهم خواسته های ماست.

وی ادامه داد: در همین راستا لازم است که از توانمندی تشکل های مهندسی و بویژه انبوه سازان که از امکانات مناسبی برخوردار هستند، به نحو مطلوب تری استفاده شود.

در ادامه اعضای حاضر نکاتی بدین شرح مطرح کردند:

  • تشکیل کارگروه های مختلف به لحاظ چاره اندیشی در ارائه راهکار های موثر
  • استفاده از نخبگان و دلسوزان جامعه مهندسی
  • اهمیت و اولویت به کیفیت ساخت و سازها

بر پایه این خبر انجمن انبوه سازان آمادگی خود را برای همکاری همه جانبه با هیات مدیره سازمان در خصوص موارد ذیل با رعایت چهارچوب های کامل قانونی اعلام کرد:

  • برون سپاری پاره ای از امور صنفی و مسیولیتی شرکت های ذیصلاح از طریق سازمان به تشکل های ذینفع.
  • آمادگی انجمن انبوه سازان جهت انجام تمامی امور مرتبط با شرکت های انبوه ساز عضو انجمن در جهت ساماندهی به وضعیت تشخیص صلاحیت و یکسان سازی امور مجریان و ایجاد وحدت رویه برای تشخیص صلاحیت

در این جلسه مقرر گردید با تشکیل کمیته و کارگروهای فنی و تخصصی از جمله کمیته پایش مجریان ذیصلاح با جدیت مسایل و موضوعات پیگیری و تصمیمات مقتضی اتخاذ گردد و جلسات ماهیانه هیات مدیره انجمن با نمایندگان سازمان نظام مهندس ساختمان استان بصورت مستمر و هدفمند برگزار شود.

 ٠٨:٢٣ - يکشنبه ٧ آذر ١٤٠٠    /    عدد : ٢٥٦٤    /    تعداد نمایش : ١٠٤٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: