صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش خبری

شروع فعالیت کمیته ارزیابی و پایش عملکرد مجریان ذی‌صلاح

 

 

 

 

در راستای اجرای بند الف از ماده 29 آیین نامه اجرایی ماده 33 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و به منظور نظارت بر حسن انجام خدمات مهندسی با تصویب هیات مدیره سازمان، کمیته ارزیابی و پایش عملکرد مجریان ذی‌صلاح با حضور نماینده تام‌الاختیار رئیس سازمان، نماینده اداره کل راه و شهرسازی و نمایندگان کمیته پایش و تنسیق امور مجریان شروع به فعالیت نمود.
مهندس مسعود افخمی گلی، نایب رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: باتوجه به بروزرسانی قراردادهای مجریان و همچنین تصویب پیشنهاد حداقل حق‌الزحمه به منظور ارائه خدمات واقعی از این پس ارزیابی دقیق از کلیه پروژه‌های ساختمانی در دست اجرا بر اساس جدول تهیه شده توسط کمیته پایش و تنسیق امور مجریان و بر مبنای ارائه خدمات مهندسی و انجام کار توسط افراد ذی‌صلاح انجام خواهد پذیرفت.
وی افزود: اشتغال تمام وقت اعضای هیات مدیره شرکت‌های مجری و نماینده مجری معرفی شده در پروژه‌ها جزو خطوط قرمز تعیین شده است که در صورت عدم احراز شرایط مذکور وفق بند ح از ماده 23 آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و یا با معرفی شخص خاطی به شورای انتظامی اقدام مقتضی در این خصوص انجام خواهد پذیرفت. انجام کسر ظرفیت‌ شرکت‌های مجری و آزمایشگاهی صرفا توسط سازمان از دیگر اقداماتی است که در راستای حذف واسطه‌گری و ارتباط مستقیم کارفرمایان با شرکت‌های مذکور انجام گرفته است.
مهندس افخمی با بیان این مطلب که قراردادهای جدید نسبت به قراردادهای قدیم قطعاً در سطح بالاتری قراردارد، اشاره کرد: احتمال وجود نواقص و اشکالات د ر قراردادهای فعلی نیز وجود دارد که با بهره‌گیری از خرد جمعی و نظرات مجریان و سازندگان محترم قابل اصلاح و ارتقا خواهد بود.
وی در پایان اظهار کرد: توجه ویژه به تنظیم روابط بین شاغلان حرفه مهندسی در تخصص‌های مختلف و کارفرمایان از اولویت‌های هیات مدیره دوره نهم بوده که اقدام برای اصلاح قراردادهای اجرا، نظارت و طراحی بعد از چندین سال در این دوره از هیات مدیره در حال انجام و ابلاغ است.

 

جهت مشاهده مصوبه هیأت مدیره در خصوص این کمیته کلیک نمایید١٨:١٧ - دوشنبه ١٩ دی ١٤٠١    /    عدد : ٣٤٤٦    /    تعداد نمایش : ٨٠٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: