صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش خبری

تفاهمنامه همکاری‌های مشترک میان سازمان نظام مهندسی ساختمان و اتاق بازرگانی خراسان رضوی به امضا رسید

 

 

روز چهارشنبه 5 بهمن در جلسه کمیسیون خدمات فنی مهندسی و عمران اتاق بازرگانی خراسان رضوی و با حضور مهندس افخمی نایب رئیس اول، مهندس صباغیان نایب رئیس دوم، مهندس مهاجر دبیر و مهندس دباغ و مهندس سریری اعضای هیأت مدیره سازمان تفاهمنامه همکاری‌های مشترک میان سازمان نظام مهندسی ساختمان و اتاق بازرگانی خراسان رضوی به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی سازمان در این تفاهمنامه همکاری‌های مشترک، تبادل اطلاعات، تجربیات، توانمندی‌های علمی، فنی و کارشناسی با هدف ارائه خدمات آموزشی و مشاوره‌ای و اجرای پروژه‌های مشترک فی مابین سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی و اتاق بازرگانی مورد تاکید قرار گرفته است.


مهندس مسعود افخمی، نایب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی در این نشست در ابتدا ضمن تشکر از افرادی که در تشکیل، پیگیری و به ثمر رسیدن این تفاهمنامه نقش داشتند اظهار کرد: همه مستحضر هستند که تفاهمنامه های زیادی در میان سازمان‌ها و ادارات مختلف منعقد می‌شود که در مرحله اجرا متوقف می گردد، به همین دلیل اعضای هیأت مدیره نظام مهندسی بر این باورند که موضوعاتی که بر عهده این سازمان می باشد به نحو احسن انجام شود.
او با بیان اینکه هیات مدیره دوره نهم نظام مهندسی استان جلسات مستمری در رابطه با چالش های صنعت ساختمان با ذی نفعان برگزار کرده است، ادامه داد: به دنبال آن بودیم فرایندها را تسهیل کنیم تا کلیه فرایندهای سازمان در موضوعات صدور پروانه و پایان کار به روز شود. به همین جهت مصوبات بسیار خوبی در هیات مدیره به نتیجه رسیده تا فرایندها کاهش یابند و تا حد امکان موانع از پیش پای فعالین صنعت ساختمان برداشته شود.
افخمی یادآور شد: در هیات مدیره بعد از چندین سال به قراردادهای ارائه خدمات مهندسی از جمله ارائه خدمات نظارت، طراحی و اجرای ساختمان ورود کرده‌ایم و در فرمت جدید قراردادها، هدف ما ارائه خدمات واقعی و دریافت حق الزحمه خدمات مهندسی در خور شأن جامعه مهندسی استان بوده است.
نایب رئیس اول سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی اضافه کرد: همچنین کمیته‌ها و کمیسیون‌های ویژه‌ای تشکیل شده تا عملکرد مهندسین را در حوزه نظارت و اجرا کنترل کند. موضوعاتی مبنی بر کنترل عملکرد مهندسین که در نهایت منجر به ایجاد پروژه درست و منظم و ارتقای کیفیت صنعت ساخت و ساز گردد.
او با بیان اینکه در حال تهیه سامانه یکپارچه‌ای هستیم تا مشکلات قبلی فرآیندها برطرف شود، گفت: با این سامانه جدید، فرایند صدور یک پروانه در حداکثر زمان یک ماه به نتیجه می‌رسد و این سامانه ظرف 6 یا 7 ماه آینده در نظام مهندسی استان پیاده می‌شود.

مهندس مسعود دباغ، دیگر عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی و رئیس کمیسیون اشتغال و صدور خدمات مهندسی این سازمان هم در این جلسه بیان کرد: در ابتدای فعالیت هیأت مدیره نهم با معرفی نماینده سازمان در کمیسیون خدمات فنی، مهندسی و عمران اتاق بازرگانی زمینه همکاری های مشترک به خوبی ایجاد شد و تفاهم نامه تنظیم شده ماحصل نگاه جدی سازمان به ضرورت صدور خدمات مهندسی است که البته این همکاری ها تا امروز هم به صورت نانوشته انجام می شده و این تفاهم نامه به آن رسمیت خواهد داد.
وی افزود حضور هیأت رئیسه سازمان نظام مهندسی در این جلسه نیز نشان از اهمیت این موضوع در ارکان تصمیم گیر سازمان دارد.

دکتر محسن خندان‌دل، رئیس کمیسیون خدمات فنی مهندسی اتاق بازرگانی خراسان رضوی نیز که میزبان این جلسه بود اظهار کرد: در سی و پنجمین جلسه کمیسیون خدمات فنی مهندسی اتاق بازرگانی دوره نهم هستیم و امضای این تفاهمنامه اولین دستورکار این جلسه است.
خندان دل با بیان اینکه در تلاشیم تا فعالیت کمیسیون‌ها هم مانند جلسات اعضای هیات نمایندگان تا روی کارآمدن نمایندگان بعدی اتاق ادامه داشته باشد، گفت: با این حال این موضوع محدودیتی ایجاد نمی‌کند و نظام مهندسی مروارید ارزشمندی هست که ما قطعا پیگیری میکنیم تا از امکانات آن استفاده کنیم و امکانات خود را هم در اختیار آنها قرار دهیم.
وی افزود: قصد داریم تا همراه با فعالان اقتصادی، تسهیل کننده امور باشیم. تمام هدف ما از انعقاد تفاهم نامه اظهار این موضوع است که ما و سایر تشکل‌های بخش خصوصی در کنار هم قرار گرفته‌ایم. این برای اثبات کنار هم بودن بخش خصوصی است. مطمئن هستم اعضای هیات مدیره نظام مهندسی استان دارای افکار بلندی هستند و این حضور منسجم، نشان دهنده همراهی و عزم جدی آنان است.

این جلسه با امضای تفاهم نامه همکاری مشترک مشتمل بر 8 ماده توسط مهندس مسعود افخمی، مهندس مسعود دباغ و دکتر محسن خندان دل به پایان رسید.

 ٠٩:١٥ - پنج شنبه ٦ بهمن ١٤٠١    /    عدد : ٣٤٦٤    /    تعداد نمایش : ٩٨١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: