صفحه اصلي > خدمات الکترونیکی > درخواست عضویت 
 

 راهنماي عضويت را به دقت مطالعه و سپس نسبت به ادامه فرايند عضويت در سازمان اقدام فرماييد

راهنماي عضويت الكترونيكي در سازمان نظام مهندسي

توجه : قبل از اقدام به درخواست عضويت در سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي خواهشمند است مدارك زير را تهيه فرماييد : فايل اسكن شده مدارك فردي شامل

  • شناسنامه
  •  كارت ملي
  •  عكس (حتي الامكان اسكن عكس رنگي باشد )
  •  امضاء متقاضي
  • مدارك تحصيلي (كارداني ، كارشناسي و بالاتر )

 كه به صورت خوانا و حداكثر حجم 200كيلو بايت اسكن شده باشد .(فايلهاي مزبور مناسب است كه با پسوند  JPGارسال گردد )

عضويت در سازمان نظام مهندسي ساختمان در 7 رشته ساختماني معماري-شهرسازي-عمران-مكانيك-برق-نقشه برداري-ترافيك صورت مي پذيرد. 


مراحل عضويت :

1-       متقاضي مي بايست جهت عضويت در سازمان به سايت نظام مهندسي به آدرس  (www.nezammohandesi.ir) مراجعه و بر روي درخواست عضويت الكترونيكي كليك نمايد .

2-       پس از باز شدن فرم درخواست عضويت در سازمان ، اطلاعات اوليه فردي تكميل و در قسمت نام شهر، شهري كه در آن متقاضي عضويت در سازمان نظام مهندسي ساختمان استان ساكن ميباشد انتخاب گردد . پس از تكميل اطلاعات اوليه  برروي ثبت نام كليك نماييد كه در اين حالت وارد سامانه عضويت شده و مي بايست ادامه فرايند عضويت را تكميل و نسبت به ارسال مدارك خواسته شده اقدام فرماييد .

(توضيح مهم: از اين پس جهت ورود به سامانه شماره كد ملي به عنوان نام كاربري و شماره شناسنامه به عنوان كلمه عبور به سيستم مي باشد كه با دريافت نام كاربري و كلمه عبور مي توانيد در هر زمان دلخواه ديگر وارد سامانه شده و نسبت به تكميل فرايند عضويت خود اقدام نماييد.)شما مي توانيد از دكمه سامانه مهندس در قسمت خدمات الكترونيكي پرتال وارد كارتابل خود شويد.
 

جهت تغيير كلمه عبور خود مي توانيد پس از ورود به سامانه به قسمت امكانات مراجعه و نسبت به تغيير كلمه عبور خود اقدام فرماييد.
 

توجه 1: هنگامي كه بر روري دكمه ثبت نام كليك مي كنيد وارد سامانه عضويت مي شويد كه در اين مرحله مي بايست اطلاعات را تكميل و مدارك خواسته شده را ارسال نماييد پس از تكميل فرم حتما  گزينه ارسال فرم  را زده تا مدارك شما براي سازمان جهت بررسي ارسال گردد.

توجه 2: متقاضيان عضويت در سازمان نظام مهندسي ساختمان استان در صورتيكه مدارك تحصيلي ايشان به صورت ناپيوسته مي باشد اعم از كارشناسي ناپيوسته و يا كارشناسي ارشد ناپيوسته ، حتما مي بايست نسبت به ارسال مدارك مقاطع تحصيلي پايين تر خود اقدام نمايند.
 

تا اين مرحله تنها درخواست عضويت درسازمان صورت گرفته كه پس از بررسي اوليه مدارك ارسالي ، مجوز ادامه ثبت نام به متقاضي داده ميشود . متقاضي مي بايست نسبت به ورود مجدد در سامانه اقدام و بقيه مراحل ثبت نام خود را تكميل و حق عضويت را بصورت الكترونيكي (با داشتن هر يك از كارتهاي عضو شتاب امكان پذير مي باشد ) پرداخت نمايد .

لازم به ذکر است در فرم ثبت نام ، پرداخت از طریق اینترنت نیز قابل انجام می باشد(از پرداخت هرگونه وجه نقدي و تهيه فيش بانكي در خصوص پرداخت عضويت خودداري فرماييد)

3-       پس از بررسي اطلاعات ارسالي ، شماره عضويت اختصاص داده ميشود كه براي فرد متقاضي هم در سامانه و هم بصورت پيام كوتاه ارسال ميگردد . (تذكر : عضويت به صورت موقت ميباشد ).

 توجه : فرايند عضويت هنگامي تكميل ميگردد و از حالت موقت به اصلي تبديل مي شود كه تاييديه تحصيلي عضو با توجه به مكاتبه اي كه از طرف سازمان با مراجع قانوني مربوطه صورت پذيرفته  از طرف مراجع ذيربط تاييديه ارسال گردد كه پس از انجام اين فرايند در سامانه عضو اطلاع رساني كه  بصورت پيام كوتاه براي فرد ارسال ميگردد و عضو محترم مي بايست مدارك خود را كه در سامانه ارسال نموده است جهت مطابقت با اصل مدارك به سازمان جهت تاييد و دريافت كارت عضويت ارائه نمايد .

قابل ذکر می باشد فرایند زمانی در این مرحله به صورت ذکر شده می باشد (ارسال استعلام تاییدیه مدرک تحصیلی از طرف سازمان به مراجع ذیربط(2 روز) و دریافت پاسخ از مراجع ذیربط به سازمان(30تا45 روز) )

  تذكر1 : متقاضيان محترمي كه در ابتداي ثبت نام محل سكونت شهر خود را به غير از مشهد انتخاب نموده اند جهت تطبيق اصل مدارك مي بايست به دفتر نمايندگي سازمان در همان شهرستان مراجعه نمايند .

  تذكر2 : فرد متقاضي عضويت در سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي حتما"  مي بايست در همان شهري كه ساكن ميباشد دفتر نمايندگي سازمان را جهت عضويت انتخاب نمايد.

نكته مهم : در هر مرحله از ثبت نام و يا چه بعد از آن در صورتيكه مشخص گردد فرد متقاضي عضويت در سازمان نظام مهندسي ساختمان استان خراسان رضوي ساكن آن شهر نمي باشد فرايند عضويت وي متوقف و باطل ميگردد .

 تذكر3 : تضمين صحت اطلاعات وارد شده بعهده شخص متقاضي بوده و نيز مسئوليت هر گونه اشتباه در ورود اطلاعات بعهده ايشان ميباشد و در هر مرحله اي كه مشخص گردد اطلاعات ثبت شده در سامانه اشتباه مي باشد عضويت فرد باطل و طبق مقررات اقدام ميگردد .

 

اگر از طريق كافي‌نت اقدام به ثبت‌نام مي‌نماييد، تأكيد مي‌شود كه تمامي مراحل ورود اطلاعات ثبت‌نامي را شخصاً انجام دهيد و يا بر انجام امور مربوط، در كافي‌نت نظارت مستقيم داشته باشيد.

با توجه به ورود اطلاعات ثبت‌نامي توسط متصديان كافي‌نت‌ها، متأسفانه اطلاعات معمولاً با اشتباهاتي در تقاضانامه درج مي گردد،كه مسئوليت هرگونه خطا در اين مورد متوجه شخص متقاضی است و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان به هيچ وجه امكان اصلاح اشتباهات مذكور را نداشته و هيچگونه عذري پذيرفته نخواهد شد.


 

(( جهت استفاده از سامانه از مرورگر فايرفاكس استفاده شود))(دانلود مرورگر فايرفاكس)

***توجه مهم جهت پيگيري پرداختهاي ناموفق***

چنانچه پس ازوارد كردن اطلاعات كارت خريد به هر علتي فرآيند خريد قطع شد و مبلغ خريد از حساب كسر و رسيد خريد دريافت نگرديد در اولين گام گزارش خريدهاي گذشته را بررسي فرماييد، در صورت كسر مبلغ خريد و نبودن اطلاعات خريد در گزارش خريدهاي گذشته، حداكثر بمدت 24 ساعت جهت برگشت مبلغ كسر شده از طريق سيستم بانكي منتظربوده و چنانچه پس از سپري شدن اين مدت مبلغ كسر شده برگشت داده نشد با درگاه خريد مربوطه بشرح ذيل اقدام و يا تماس حاصل نماييد:

شماره تماس بانک تجارت برای مسائل دروازه پرداخت تجارت:   85949-021

 

(( توجه گردد كه كليه مدارك ارسالي مي بايست خوانا باشد در غير اينصورت درخواست شما برگشت داده ميشود))