صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

نه به تخفيف در ارايه خدمات مهندسي

در راستاي تكريم جايگاه حرفه اي و حيثيت صنفي مهندسين و يكايك اعضاي سازمان بر اساس مباني و اصول حرفه مندي، فرم هاي معرفي مهندسين ناظر و طراح در جهت تحقق اين اهداف از 19 آبان ماه 97 تغيير و فرم هاي جديد ملاك عمل قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومي سازمان، مهندسين در اين فرم ها متعهد مي گردند با آگاهي و علم اصول اخلاق حرفه اي ليست پيشنهادي را مهر و امضا نموده و اظهار نمايند هيچگونه تخفيفي در ارائه خدمات مهندسي نسبت به حق الزحمه مصوب هيات چهارنفره استان (شوراي سياستگذاري) نخواهند داد.

برپايه اين خبر در اين فرم ها مهندسين متعهد مي گردند قبل از پذيرش ارايه خدمات مهندسي به شرح فوق شخصاً عدم تعارض منافع، اعتبار پروانه اشتغال به كار، عدم محكوميت قطعي به مجازات محروميت، صلاحيت و ظرفيت اشتغال خود را از زير بنا و تعداد كار قابل پذيرش در انطباق با پروژه هاي مذكور كنترل نموده و در صورت وجود هرگونه منع از حيث اين موارد از پذيرش آن خودداري نمايند.

در پايان لازم مي داند به استناد ماده ۹۰ و ۹۱ اصلاحيه آيين نامه اجرايي قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان در صورتي كه در هر مرحله خلاف موارد و موضوعات تاييد شده از سوي مهندسان به مراجع ذيصلاح نظير سازمان نظام مهندسي ساختمان، شهرداري و ساير مراجع صدور پروانه و كنترل ساختمان اثبات گردد، كليه مسئوليت هاي حقوقي و حرفه اي بر عهده مهندس خواهد بود.

 

 


١١:٠٠ - يکشنبه ١٣ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ١٥٥٤    /    تعداد نمایش : ٦٥٠٣


کاربر مهمان
1397/08/28 10:58
0
4
با تشکر از طرح فوق پیشنهاد میگردد جهت افزایش فرصتهای شغلی ترتیبی اتخاذ شود کلیه پروژه های دولتی و خصولتی بزرگ نیز تحت نظارت سازمان نظام مهندسی ساخته شود و تمام شرکت های مشاور و نظارت پروژه های سطح کشور موظف شوند از مهندسین دارای پروانه اشتغال استفاده کنند
کاربر مهمان
1397/08/21 15:11
2
20
کاش ترتیبی اتخاذ می شد که ناظر را مالک انتخاب می کرد ولی حقالزحمه توسط سازمان اخذ و یکجا و نه مثل قبل به حساب ناظرین ودفاتر طراحی پرداخت می شد.
کاربر مهمان
1397/08/21 12:21
0
23
با سلام. متاسفانه با توجه به دوطرفه بودن رابطه بین ناظر و مالک و همچنین باند و باند بازیهایی که وجود دارد این چنین تمهیداتی ضمانت عدم تخفیف از سوی مهندس ناظر نخواهد بود
کاربر مهمان
1397/08/19 8:37
5
5
باتشکراز تصیم خوب وسنجیده مدیریت نظام مهندسی که باعث حفظ کرامت مهندسین خواهد بود
کاربر مهمان
1397/08/14 7:57
0
15
باعرض سلام وادب واحترام كاملا با اين اقدام موافق هستم تخفيف جايگاهي درارائه خدمات مهندسي ندارد، مهندسين عزيزي كه اگراحيانا نظركمك به مالكين را دارندمي توانند خارج از ضوابط نظام مهندسي بدون دريافت حق الزحمه اقدام نمايند.
کاربر مهمان
1397/08/13 14:5
1
23
افرین.تشکر از هیات مدیره نظام مهندسی.لطفا فکری هم برای بلوکه کردن پروانه های اعضا و کارمندان نظام مهندسی کنید تا جلوی مافیا و سو استفاده ها گرفته شود.بسیار دیده میشه که مهندسان شاغل در قسمت نظارت عالیه خودشون ناظر پروژه ها هستند و سو استفاده های زیادی از موقعیتشون میکنند
پاسخ ها
کاربر مهمان
1397/08/16 8:23
دوست عزیز,همکارگرامی این تفکر که چون مهندس ناظری احیانا کارمند سازمان است پس حتما سواستفاده هایی هم این وسط انجام خواهد شد فکر بسیار مذموم ومسمومی است. هر مهندسی که قبول مسئولیت نظارت پروژه ای را درسطح شهررا مینماید بایستی نسبت به انجام کلیه وظایف قانونی محوله تعریف شده در قانون,احساس مسئولیت کرده وخود را تابع قانون بداند. اگر درقانون بصراحت آمده که ناظر باید درزمانهای مختلف از پروژه بازدید نموده و گزارشات مراحل اصلی پایان عملیات هربخش را به تفکیک ارائه نماید پس اگر بازدیدهایش را در سرموقع انجام داده واین گزارشات را بموقع به سازمان ارائه کند دیگه هیچگونه سواستفاده ای بوجود نخواهد آمد.لیکن بهتراست این تفکرغلط را کنار بگذاریم و به نتیجه عمل افراد بنگریم که در این قضیه نتیجه عمل همان نظارت صحیح بر روند ساخت وساز میباشد. ضمنا اگر موردی از سواستفاده مهندسان شاغل در بخش نظارت عالیه(کنترل مضاعف) سازمان را دیدید حتما به معاونت فنی سازمان گزارش نموده تا راسا مورد رسیدگی قرار گیرد. فقط لطفا از شایعه پراکنی وتهمت زدن درفضاهای اینترنتی وتلگرامی که غالبا کم وبیش مشاهده میشود بدون مدرک مستدل جدا خودداری فرمائید چون موضوع قابل پیگیری از طریق مراجع قانونی خواهد بود.....باتقدیم احترام

نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: