صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مديركل راه و شهرسازي: الكترونيكي كردن از فساد پيشگيري مي كند

مديركل راه و شهرسازي در مراسم اعطاي اعتبار نامه اعضاي هشتمين دوره هيئت مديره نظام مهندسي استان :

الكترونيكي كردن از فساد پيشگيري مي كند

 

 مدير كل راه و شهرسازي خراسان رضوي گفت: الكترونيكي كردن امور و شبكه شدن با ديگر دستگاه ها و هماهنگي با ديگر سازمان هاي نظارتي مي تواند از برخي موارد كه منجر به وقوع جرم و فساد مي شود پيشگيري كند.

به گزارش روابط عمومي سازمان، به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رساني اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي، محمدرضا اخوان عبداللهيان شامگاه پنجشنبه شب در مراسم تكريم اعضاي هفتمين دوره و اعطاي اعتبار نامه اعضاي هشتمين دوره هيئت مديره سازمان نظام مهندسي ساختمان استان خراسان رضوي با بيان اين مطلب افزود: اعتلا، اثر بخشي، افزايش حس مسئوليت پذيري مهندسان و خدمات دهي بهتر به مردم از جمله اولويت هايي است كه بايد مورد توجه هيئت مديره دوره هشتم سازمان نظام مهندسي ساختمان استان باشد.

وي با بيان اينكه اعضاي هيات مديره، نمايندگان 30 هزار مهندس استان هستند اظهار داشت: همبستگي و همدلي مي تواند به ارتقاي جايگاه اين سازمان كمك كند.

وي گفت: شفافيت از دستاورد هاي دوره هفتم هيات مديره نظام مهندسي ساختمان بود، اين هيات حركت به سوي چابك سازي و فرايندسازي سازمان، توسعه زيرساخت هاي آن، شفاف سازي و تسهيل دسترسي مردم را آغاز كرد.

وي با اشاره به هشتمين دوره انتخابات هيات مديره نظام مهندسي ساختمان هم گفت: در اين انتخابات خراسان رضوي بيشترين تعداد كانديداي هيئت مديره را داشته و اين انتخابات با كمترين نقص برگزار شد و اميدواريم هيات مديره جديد متحد و منسجم با توجه و احترام به همه تخصصها كار كند و از تجارب پيشكسوتان هم استفاده نمايد زيرا شرايط كنوني سازمان نظام مهندسي حاصل زحمت هاي فراوان اعضاي اين سازمان در گذشته است.

وي گفت: انتخابات نظام مهندسي درفضا و شرايط رقابتي سالم برگزارشد و از اين بابت بايد حتي از افرادي كه راي هم نياورده اند قدرداني كرد.

اخوان عبداللهيان با بيان اين كه از صنفي نگري پرهيز كنيد، تصريح كرد: با توجه به اين كه هيئت مديره دوره هشتم از يك ائتلاف هستند بايد به همه صنوف توجه شود، جايگاه هيئت مديره فراصنفي است.

هم چنين مهندس حسين  كامران ديسفاني رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي در دوره هفتم گزارشي از اقدامات انجام شده دراين دوره ارائه كرد و گفت: از اوايل دوره هفتم هيئت مديره بر شفاف سازي و هوشمند سازي تاكيد داشت كه اقدامات خوبي در اين زمينه انجام شده است.

 وي به برخي اشكالات بر طرف شده در زمينه ارجاع كار به مهندسان اشاره كرد و افزود: در شوراي مركزي سازمان نظام مهندسي كشورمتوجه شدم كه استان خراسان رضوي سبك ارجاع به مهندسان را اصولي اجرا كرده است.

او ادامه داد: كميسيون حل اختلاف را درشوراي انتظامي نظام مهندسي استان احيا كرديم كه به بازوي كمكي شوراي انتظامي تبديل شد.

كامران ديسفاني كاهش نيروهاي سازمان را از جلمه سياست هاي دوره هفتم عنوان كرد و گفت:  كاهش 20 درصدي نيروها در دوره هفتم محقق و از نظر پرداخت هالي مالي بار سازمان سبك ترشده است.

وي تاكيد كرد: در كليات موضوعات فني بازگشت به قانون و نظارت برحسن انجام خدمات سرلوحه كار بوده است و براي نظارت برحسن انجام كار خدمات طراحي كميسيوني تشكيل شده است هم چنين در 4 منطقه نير دفاتر خدمات نظام مهندسي فعال شده است.

كامران ديسفاني ادامه داد: در اين دوره تفاهم نامه اي با تامين اجتماعي امضا كرديم كه مهندساني كه بيكار هستند يا در كارگاهي حضور ندارند، سازمان كافرماي آن ها باشد و با پرداخت حق بيمه از طريق سازمان از مزاياي سنوات بيمه و خدمات ديگر بيمه تامين اجتماعي برخوردار شوند.

وي يادآور شد: تهيه و استفاده از نرم افزار جامع كه هيئت مديره و راه و شهرسازي برآن تاكيد داشتند، اجرايي شد و تمام شهرستان ها به اين سيستم وصل شده اند، هم چنين براي صدورپروانه در استانداري ارتباط داريم و صدور پروانه در خارج محدوده نيز در اين سامانه  ثبت مي شود، علاوه براين بنياد مسكن انقلاب اسلامي نيز از اين سامانه استفاده خواهد كرد و ساخت و سازهاي تحت نظارت اين نهاد نيز ثبت خواهد شد.

كامران ديسفاني ادامه داد:  آخرين وضعيت دستوالعمل ها در اين سامانه جانمايي شده و اين سامانه هوشمند عمل مي كند و اگرمهندسان بيش از ظرفيت سهميه امضا كند سيستم هشدار مي دهد.

وي خاطر نشان كرد: متاسفانه برخي افراد بوده اند كه در خارج كشورحضور داشتند اما پروانه امضا مي كردند، هم چنين افرادي كه هم زمان با دو پروانه اشتغال به كار كارداني و مهندسي فعاليت داشتند كه با راه اندازي سامانه جامع اين گونه نقايص برطرف شده است.

هم چنين «مسعود رياضي» عضو شوراي اسلامي شهر مشهد كه تا قبل از عضويت در شوراي شهر مشهد در هيئت مديره دوره هفتم نظام مهندسي حضور داشته است، گفت: با توجه به تجربه اي كه در دو سيستم پارلماني نظام مهندسي و شوراي شهر دارم، پيشنهاد مي كنم، آئين نامه داخلي براي هيئت مديره تدوين واز از ابزارهاي ديجيتال استفاده شود.

وي با بيان اين كه مطالب تخصصي بايد در گروه هاي تخصصي پخته و كامل شود و به آن بها داده شود، ادامه داد: رأي يكپارچه اعضاي هيئت مديره در دوره هشتم اين پيام را دارد كه مهندسان از اختلاف و چند دستگي خسته شده اند و اكنون با راي يكپارچه از شما كاركردن انتظار دارند.

هم چنين محمد رضا حسين نژاد معاون شهرسازي و معماري شهرداري مشهد با ذكر مثالي به نقش فرآيندها در استقبال سرمايه گذاران از حضور در مشهد اشاره كرد و گفت: بايد تلاش كنيم كه فرآيندهاي مرتبط با ساخت و ساز كوتاه شود و پاسخگويي به مردم درحداقل زمان ممكن انجام شود.

وي با اشاره به برگزاري انتخابات نظام مهندسي در دوره هشتم اظهاركرد: همكاري و تعامل بسيارخوبي بين هئيت اجرايي و نظارت وجود داشت و به خوبي انتخابات اين دوره برگزار شد.

هم چنين محمدرضا رئيسي مديرعامل شركت عمران آستانقدس رضوي و از پيشكسوتان نظام مهندسي استان گفت: محبت و مودت و دوستي بايد در هيئت مديره حاكم شود و اختلاف نظرها با بيرون آمدن از اتاق هيئت مديره ديگر وجود نداشته باشد.

هشتمين دوره انتخابات هيات مديره سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي هشتم مهر ماه در مشهد و 11 شهرستان استان آغاز شد

در اين انتخابات 83 نفر نامزد عضويت در اين هيات مديره شدند كه از اين تعداد 15 نفر به عنوان عضو اصلي و هفت نفر به عنوان عضو علي البدل براي يك دوره سه ساله انتخاب شدند و در اين مراسم اعتبار نامه خود را دريافت كردند

 


 


٠٩:٠٣ - شنبه ٥ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ١٥٣٧    /    تعداد نمایش : ١٤٢٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: