صفحه اصلي > سایت > اطلاعیه ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

ابلاغ شيوه نامه ي اجرا، نمونه برداري و آزمايش بتن

ابلاغ شيوه نامه ي اجرا، نمونه برداري و آزمايش بتن به شركتهاي آزمايشگاهي ،دفاتر مهندسي و شكرتهاي طراح و ناظر حقوقي و مجريان حقيقي و حقوقي

مديران محترم شركت هاي خدمات فني و آزمايشگاهي، مجريان ذي صلاح و ناظران عمران ساختمان

با سلام

احتراما به پيوست شيوه نامه ي 982 – اجرا، نظارت، نمونه برداري و آزمايش بتن، كه بر اساس مقررات ملي ساختمان و استانداردهاي ملي جاري توسط كارگروه خدمات فني و آزمايشگاهي سازمان تدوين گرديده است، جهت اجرا از اين تاريخ ابلاغ مي گردد. خواهشمنداست ضمن توجيه پرسنل شاغل شركت خود، نسبت به پياده سازي و رعايت مفاد آن اقدام بفرماييد.

بر اين اساس لازم است موارد زير در موعدهاي مقرر در سامانه ي ساجام بارگذاري و ارسال گردد:

1- در خصوص ميلگرد مصرفي در پروژه، براي همه ي ساختمان هاي گروه د و نيز ساختمان هاي گروه ج كه مستندات لازم خواسته شده در بند 4-1 شيوه نامه را در اختيار ندارند، نمونه گيري از ميلگرد و انجام آزمايش هاي مندرج در مقررات ملي ساختمان مبحث نهم بند 9-10-7-2 (بند 4-2 شيوه نامه) انجام و فرم هاي 9827، 9828، 9829 و 9830 همراه با مستندات بارگذاري شود.براي ساختمان هاي گروه ج كه مستندات گواهي تطابق آن موجود است نيز مستندات همراه با فرم هاي 9827 و 9828 در ساجام ارسال شود.

2- دست كم 48 ساعت پيش از بتن ريزي از طريق سامانه ي ساجام، درخواست انجام نمونه گيري و انجام آزمايش هاي بتن (فرم 9823) توسط مجري به شركت خدمات فني و آزمايشگاهي و نيز ناظر عمران ارسال گردد.

3- ارسال نتايج بتن همراه با صورتجلسه ي بتن ريزي (فرم شماره ي 9824) و تصاوير گرفته شده از انجام نمونه برداري و آزمايش هاي در محل بلافاصله پس از اخذ از شركت خدمات فني و آزمايشگاهي و دريافت نظر و تفسير ناظر در سامانه ي ساجام به صورت مرحله اي و در زمان خود ارسال گردد.

4- پيش از حمل بتن و ميلگرد به كارگاه ساختماني، لازم است هماهنگي هاي لازم با مسئولان ذي ربط صورت گرفته و طي فرم 9840 همراه با نتايج مقاومت فشاري بتن در ساجام ارسال گردد.

 

شیوه نامه 982 اجرا،نظارت،نمونه گیری و آزمون بتن در ساختمان

 


١٨:٣٦ - شنبه ١٠ اسفند ١٣٩٨    /    عدد : ١٩٩٩    /    تعداد نمایش : ١٣٣٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: