صفحه اصلي > سایت > اطلاعیه ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

نحوه انتخاب ناظر هماهنگ كننده

قابل توجه كليه مهندسين ناظر، دفاتر و شركت هاي ارائه دهنده خدمات الكترونيكي سازمان

موضوع: نحوه انتخاب ناظر هماهنگ كننده

احتراماً به استناد مبحث دوم مقررات ملي ساختمان، نظام نامه ارجاع نظارت شوراي مركزي و همچنين مصوبات كميته راهبردي بروز رساني ساجام سازمان،  شرايط و نحوه انتخاب ناظر هماهنگ كننده به شرح ذيل و با رعايت اولويت اعلام مي گردد:

1- به استناد مبحث دوم مقررات ملي ساختمان اولويت ناظر هماهنگ كننده با ناظر عمران يا معماري همان پروژه است و در صورت قبول مسئوليت هركدام از مهندسين ناظر عمران يا معماري،  اخذ انصراف ناظر ديگر و آرشيو نمودن انصراف ايشان در سامانه ساجام الزامي است.

2- در صورت عدم انصراف ناظر عمران و معماري پروژه، به استناد نظام نامه ارجاع نظارت ابلاغي شوراي مركزي اولويت با مهندسي است كه پايه پروانه اشتغال به كار بالاتري دارد و در صورت برابري پايه پروانه اشتغال به كار هر دو ناظر، اولويت با مهندسي است كه تاريخ پروانه اشتغال به كار ايشان قديمي تر است.

3- در صورت انصراف هر دو ناظر عمران و معماري پروژه هر دو ناظر حذف گردیده و مجدد برای انتخاب ناظر عمران و معماری وارد طرح ارجاع می گردد.ناظران حذف شده مشمول امتیاز منفی در طرح ارجاع نظارت نیز می گردند.

رعايت ضوابط فوق براي كليه مهندسين ناظر، دفاتر و شركت هاي ارائه دهنده خدمات الكترونيكي سازمان الزامي بوده و در صورت مشاهده عدم رعايت موضوع، مراتب در كميته ارزيابي سازمان طرح و وفق ضوابط  تصميم گيري خواهد شد

 

 


٠٩:١٢ - پنج شنبه ٣ بهمن ١٣٩٨    /    عدد : ١٩٦٤    /    تعداد نمایش : ٣٨٣٣


کاربر مهمان
1398/11/08 12:4
0
2
خیلی پیچیده است
کاربر مهمان
1398/11/03 14:39
0
3
بهتر است وظایف مهندس ناظر هماهنگ کننده بصورت کاملا شفاف در سایت سازمان قرارگرفته شود.

http://www.nezammohandesi.ir/uploads/hamahang.jpg


نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: