صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

پیام تبریک مهندس شرکاء به مناسبت روز جهانی شهرسازی

هشتم نوامبر برابر با ۱۸ آبان، هرسال یادآور بزرگداشت روزی است که به شهرسازان و همه شهروندان یادآوری می نماید که شایستگی زندگی در شهرهایی را دارند که الزامات مناسب برای تأمین رفاه و آسودگی سلامت و بهره مندی از محیط زندگی زیبا و دلپذیر را دارند.


امروزه در سازمان نظام مهندسی ساختمان رویکرد کیفی مطرح است و شهرسازی یکی از اصلی ترین رشته های هفتگانه سازمان نظام مهندسی ساختمان می باشد که می تواند کیفیت شهرها را ارتقاء دهد.


در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب سال ۱۳۷۴ در خصوص مباحث مرتبط با رشته های هفت گانه در سازمان نظام مهندسی، توجه زیادی به اجرای ضوابط و مقررات شهرسازی و مفاد طرح های جامع، تفصیلی و هادی شده و ضمن الزام دستگاه های دولتی، شهرداریها، مهندسین و بهره برداران و اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط با بخش ساختمان به اجرای قانون نظام مهندسی رعایت مقررات ملی ساختمان را به عنوان اصل حاکم بر کلیه روابط بین و فعالیت های سازمان ها و دست اندرکاران بخش ساختمان الزامی دانسته است.


از جمله می توان به ماده ۲ قانون مبنی بر الزام به رعایت مقررات ملی ساختمان، ضوابط و مقررات شهرسازی و مفاد طرح های جامع و تفصیلی و هادی شهرها و ماده ۳۶ قانون که عدم رعایت مقررات ملی ساختمان و ضوابط و مقررات شهرسازی به عنوان تخلف محسوب گردیده است. 

لذا تأکید قانون نظام مهندسی بر الزامات مقررات ملی ساختمان و شهرسازی به جهت ایجاد محیط های راحت و سالم برای زندگی و نیز کاستن از اثرات سوء زندگی شهری، از طریق برنامه ریزی و طراحی شهرها توسط مهندسین شهرساز با در نظر گرفتن نیازهای عمومی جمعیت شهری و به حداقل رساندن مشکلات شهری، می باشد. 

به همین مناسبت این روز را به کلیه شهرسازان و سایر مهندسین دست اندکار در حوزه آبادانی شهرها تبریک و تهنیت عرض می نمایم.روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان_رضوی 

 Instagram.com/nezammohandesi.ir.ro


٠٩:٣٨ - يکشنبه ١٨ آبان ١٣٩٩    /    عدد : ٢١٧١    /    تعداد نمایش : ٩١٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: