صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

نبض مشهد ثبت مي شود

 اولين دستگاه نسل جديد شتاب نگار در پايگاه چندمنظوره مديريت بحران در مشهد رونمايي شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان، صبح امروز پانزدهم اسفندماه در مراسمي با حضور شكرچي زاده، معاون وزير راه و شهرسازي،محمد رضا اخوان عبداللهيان مديركل راه و شهرسازي، محمدرضا كلايي شهردار مشهد و محمد حسين شركاء رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان و جمعي از اعضاي شوراي اسلامي شهر مشهد و مديران شهري و استاني، از اولين دستگاه نسل جديد شتاب نگار در پايگاه چندمنظوره مديريت بحران واقع در بولوار نماز رونمايي شد
. 

دكتر محمدرضا كلايي در اين مراسم اظهار كرد: بروزرساني استانداردها، منطبق شدن با تكنولوژي جديد و نياز به بروز آوري موضوعي است كه بايد به صورت مستمر دنبال شود و وظايف شهرداري را تحت الشعاع خود قرار مي دهد.

شهردار مشهد افزود: انطباق با استانداردهاي مديريت بحران مساله اي نيست كه روزي بخواهيم ادعا كنيم به پايان آن رسيده ايم و همواره تلاش مي شود سطح ايمني را در مشهد ارتقاء داده و نحوه واكنش خود را افزايش دهيم.

وي خاطر نشان كرد: مديريت شهري فارغ از وظايف ذاتي خود مي كوشد موضوع هماهنگي با ساير دستگاه ها را دنبال كند و اگر اختلالي در اين زمينه وجود دارد، مرتفع سازد.

كلايي افزود: در اين راستا با همكاري مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي وزارت راه و شهرسازي شاهد بهره برداري از اين دستگاه هاي شتاب نگار در مشهد هستيم.

وي وضعيت مشهد را در زمينه پيشيابي زلزله مثبت خواند و گفت: در حال حاضر مشهد وضعيت مناسبي دارد و دستگاه هاي متوليان حوزه دانشي مديريت بحران نيز در اين زمينه فعال هستند.

شهردار مشهد بيان كرد: البته در اين زمينه نهادهاي دانشي مانند دانشگاه فردوسي مشهد بايد قوي تر به مساله ورود كنند.

سرپرست مديريت ساماندهي و مهندسي بحران شهرداري مشهد نيز در اين مراسم اظهار داشت: امكان پيشيابي زلزله در مشهد با استفاده از داده هاي واقعي اطلاعات زلزله و جنبش زمين محقق شد.

امير عزيزي ادامه داد: از اين پس با استفاده از دستگاه هاي شتاب نگار مي توان از داده هاي واقعي به عنوان يكي از راه هاي مربوط به پيشيابي زلزله بهره برد.

وي با اشاره به بكارگيري سيستم هاي به روز مديريت بحران در جهان، افزود: در اين سيستم ها دو حوزه هشدار عمومي و هشدار زود هنگام مطرح است و نصب شتاب نگارها در شهر مشهد مي تواند آغازي باشد تا به سراغ پروژه هاي هشدار زود هنگام برويم.

سرپرست مديريت ساماندهي و مهندسي بحران شهرداري مشهد با بيان اينكه شعار مديريت شهري و شوراي اسلامي شهر مشهد بر هوشمندسازي شهر است، ادامه داد: يكي از گام هاي بزرگ در راستاي هوشمندسازي، نصب دستگاه هاي شتاب نگار است. دستگاه هايي كه با وجود تحريم هاي شكل گرفته، خريداري شد و در مشهد نصب مي گردد.

عزيزي خاطرنشان كرد: چند دهه است امكان ثبت و ضبط اطلاعات زلزله و جنبش زمين در مشهد وجود ندارد و اين موضوع يكي از دغدغه هاي كساني است كه در اين حوزه فعاليت مي كنند.

سرپرست مديريت ساماندهي و مهندسي بحران شهرداري مشهد بيان كرد: دستگاه هايي كه هم اكنون در مشهد نصب شده دستگاه هاي آناليز مربوط به دهه هاي قبل است اما امروز اولين دستگاه نسل جديد شتاب نگار در اين كلانشهر نصب شده و به بهره برداري مي رسد.

گفتني است، با رونمايي از اين دستگاه، به صورت همزمان 10 دستگاه ديگر شتاب نگار در مشهد نيز بهره برداري شد.

 

 


١٤:٢٦ - چهارشنبه ١٥ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ١٦٧٣    /    تعداد نمایش : ٢٥٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: