صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

هفتمين نشست ادواري اعضاي بسيجي هيات مديره سازمان نظامات مهندسي ساختمان در مشهد

 

در هفتمين نشست ادواري اعضاي بسيجي هيات مديره سازمان نظامات مهندسي ساختمان در مشهد رئيس سازمان بسيج عمران و معماري خراسان رضوي ضمن عرض خوش آمد گويي به مهمانان شركت كننده در نشست، ايام سوگواري حضرت فاطمه (س) را تسليت و آغاز دهه فجر و جشن هاي چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي را گرامي داشت.

مهندس روحاني اعلام كرد؛ به بركت نظام جمهوري اسلامي ايران شاهد شكوفايي در تمام عرصه‌ها از جمله حوزه ساخت و ساز هستيم.

وي ادامه داد: مهندسان متعهد و متدين ايران زمين همواره جهت سربلندي نام ايران تلاش و با بكار گرفتن تجهيزات بروز دنيا با تكيه بر توان ملي و رعايت مقررات ملي ساختمان از هيچ تلاشي دريغ نورزيدند.

مهندس روحاني امكان كسب علم، مهارت و تجربه را براي همگان از موهبات اين انقلاب  دانست و با تشريح مثال هايي به ساختمان‌هاي شكيل و درخور توجه از لحاظ كيفي و كمي در مشهد اشاره نمود.

وي رعايت مباحث صرفه جويي در  انرژي، مقاوم‌سازي، حريق، آسانسور و ... را پر اهميت ارزيابي كرد

مهندس روحاني توجه به نيروهاي جوان و فعال را با هدايت و راهبري مديران پرتلاش با استناد به سيستم هاي بروز، اولويت اصلي بسيج اعلام كرد.

 رييس سازمان بسيج عمران و معماري استان از تمامي افراد خواست در مدت زماني كه در مسند خدمت قرار مي‌گيرند، با الگو قرار دادن كلام مقام معظم رهبري حضرت آيت الله خامنه‌اي مردم را ولي نعمت خود دانسته و جز به خدمت نينديشند.

به گزارش روابط عمومي سازمان، مسئول سازمان بسيج مهندسين عمران و معماري كشور نيز در اين نشست گفت: هدف از اين نشست كه به همت بسيج مهندسي عمران و معماري كشور تشكيل شده است؛ حفظ انسجام بين نيروهاي متعهد و متخصص براي ايجاد بستر مناسب به منظور فعاليت هاي عرصه نظام مهندسي و اثرگذاري بيشتر متخصصان اين حوزه است.

مهندس محمود ايلخان افزود: بسيج مهندسين عمران و معماري با بيش از 60 هزار عضو در سراسر كشور در عرصه هاي مختلف فعاليت نموده، كه يكي از اين بستر ها حوزه نظام مهندسي ساختمان است.

وي ادامه داد: چگونگي تحقق شفافيت در فعاليت هاي نظام مهندسي ساختمان به خصوص در بخش هاي مالي، چگونگي گسترش و رعايت اخلاق حرفه اي و چگونگي مشاركت در پروژه هاي عمراني و مشاركت مردم در فعاليت هاي نظام مهندسي از محورهاي مباحث هفتمين نشست ادواري اعضاي بسيجي هيات مديره نظام مهندسي ساختمان كشور است.

رئيس اسبق شوراي مركزي سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور نيز گفت: تقويت و توسعه فرهنگ و ارزش ها در معماري و شهرسازي به عنوان نخستين هدف قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان به تصويب رسيده است، لذا مشخص است كه برنامه گذاري ها بايد چگونه باشد.

مهندس سيد مهدي هاشمي افزود: ما بايد موجبات رشد و ارتقاي مهندسي را در كشور فراهم كنيم، بهره وري را با به كارگيري مقررات ملي ساختمان افزايش دهيم، خدمات مهندسي و نظارت بر حسن اجرا را بيفزائيم و دانش فني صاحبان اين حرفه را ارتقا دهيم.

وي ادامه داد: پرچمداري حركت جهادي و بسيجي و از خودگذشتگي را بايد از بسيج مهندسين عمران و معماري كشور آغاز كرد.

رئيس اسبق شوراي مركزي سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور گفت: در قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان كشور شوراي توسعه نظام مهندسي پيش بيني شده كه نزديك به هشت سال است اين شورا تشكيل نشده است؛ لذا نتوانسته ايم در اين زمينه هماهنگي و هم افزايي به وجود بياوريم.

مهندس هاشمي افزود: يكي از مطالبات ما مي تواند برگزاري اين شوراي توسعه باشد، تا هماهنگي و تعامل با وزارت راه و شهرسازي انجام شود، چرا كه در گذشته به دليل عدم تشكيل اين شورا بين وزارتخانه ها چالش هايي پيش آمد كه هزينه آن را سازمان هاي نظام مهندسي ساختمان و مهندسين پرداخت كردند.

در ادامه اين نشست مهندس محمد حسين شركاء رييس سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي ضمن خوش آمدگويي به حاضران در جلسه به بيان گزارش اجمالي از فعاليت هاي هيات مديره دوره هشتم از بدو تشكيل تا كنون اشاره و گفت: تغيير بايد از درون خود سازمان ها صورت پذيرد، با توجه به اهداف كلي سازمان نظام مهندسي ساختمان ماده 2 و اختيارات قانوني مواد 3، 4، 9 و 15 قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان مي بايست با اقتدار به اهداف عاليه تشكيل سازمان نظام مهندسي ساختمان انديشيده و بر اساس آن چشم انداز و مسير را مشخص كنيم

وي عمل و پايبندي به شرح وظايف هيات مديره در قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان  را از اولويت ها دانسته و ظرفيت  مهندسان بسيجي را نشان دهنده توان آنان براي حضور در بخش هاي مختلف سازندگي كشور دانست.

لازم بذكر است در ادامه اعضاي شركت كننده در اين نشست به بيان ديدگاه هاي خود پرداختند

 

 


١٤:١٣ - دوشنبه ١٥ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ١٦٥٩    /    تعداد نمایش : ٤٦٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: