صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

پيشگيري از وقوع جرم يعني مشاركت و تعامل سازنده با ارگان ها

معاون پيشگيري از وقوع جرم قوه قضاييه خراسان رضوي:

پيشگيري از وقوع جرم يعني مشاركت و تعامل سازنده با ارگان ها

 مهندس محمد حسين شركاء دوشنبه شب در جلسه هيات مديره سازمان نظام مهندسي ساختمان استان خراسان رضوي در حضور قاضي سيد امير مرتضوي معاون پيشگيري از وقوع جرم قوه قضائيه خراسان رضوي و دكتر محمدرضا اخوان عبداللهيان مدير كل راه و شهرسازي استان ضمن خوشامدگويي به حاضران، به ارائه گزارش اجمالي از فعاليت هاي هيات مديره سازمان در دوره حيات جديد پرداخت.

به گزارش روابط عمومي سازمان، در ادامه جلسه، قاضي سيد امير مرتضوي اظهار داشت: پيشگيري از وقوع جرم پنج ركن دارد، كه با توجه به مدت زمان كوتاه فعاليت هيات مديره سازمان در دوره هشتم و گزارش عملكرد مطرح شده از سوي مهندس شركاء؛ به هر ۵ ركن آن در نظام مهندسي ساختمان توجه وافي و كافي شده است.

وي ادامه داد: يكي از مهمترين مراحل رسيدگي و كشف حقيقت، بحث پيشگيري از وقوع جرم است، كه همه دستگاه ها در اين مقوله مسئوليت دارند.

مرتضوي عنوان كرد: تصميم گيري در نهادهايي كه با مردم در ارتباط هستند؛ بسيار حساس و وظيفه براي مديران آن سازمان سنگين است، زيرا مديران از يك سو با شناسايي و تشخيص و تفكيك اولويت هاي سازمان بايد از بروكراسي هاي اضافي و موازي كاري كم كنند و از سوي ديگر بدون فوت وقت در صدد جايگزيني  سيستم ها و سامانه هاي هوشمند جهت كمك به بهره وري سازماني بهينه شوند.

معاون پيشگيري از وقوع جرم قوه قضاييه، تلاش هاي سازمان نظام مهندسي ساختمان استان در سنوات گذشته پيرامون بحث گاز گرفتگي و مرگ خاموش شهروندان را ستود و همكاري هاي مشترك بين معاونت پيشگيري از وقوع جرم قوه قضاييه، سازمان نظام مهندسي ساختمان استان، اداره كل راه و شهرسازي و شهرداري مشهد را در جهت بازديد هاي رايگان در مناطق كم برخوردار در آن مقطع زماني عامل موثر در كاهش آمار دانست.

قاضي سيد امير مرتضوي از مديران خواست تا جهت ارائه خدمت به مردم از هيچ تلاشي دريغ نورزند.

دكتر محمدرضا اخوان عبداللهيان مدير كل راه و شهرسازي استان خراسان رضوي نيز در ادامه جلسه اظهار كرد: هيات مديره سازمان، وام دار حقوق شهروندان و مهندسان است؛ حقوق مردم يعني محصول كار مهندسان، يعني ساختمان هاي باكيفيت و حقوق مهندسان يعني ايجاد بستر مناسب، سالم و رقابتي براي فعاليت اعضاء و شفاف سازي.

مدير كل راه و شهرسازي استان گفت: شناخت اولويت هاي سازمان امري است بسيار مهم، توجه به مباحثي همانند شهرسازي اسلامي-ايراني كه منشور آن توسط مقام معظم رهبري تدوين و ابلاغ شده است، طيف وسيعي از مهندسان متخصص، مبتكر و متعهد را جهت عملياتي كردن آن مي طلبد.

وي ادامه داد: مديران شهري در اين زمينه مي توانند پايه گذار، تصميم گير و تصميم ساز باشند.

دكتر اخوان عبداللهيان از تلاش هاي گسترده هيات مديره سازمان در زمينه مبارزه با دلالان، شفافيت، ايجاد سامانه ساجام جهت كسر ظرفيت، ثبت اثر انگشت بيش از ۹ هزار نفر از مهندسان، ايجاد كارتابل الكترونيكي جهت ارايه گزارشات مرحله اي به سازمان و برون سپاري خدمات در زمينه هايي كه با قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان منافاتي نداشته باشد، تشكر و قدرداني كرد و حمايت همه جانبه خود را از فعاليت هاي هيات مديره سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي اعلام داشت

 

 


١٣:١٧ - چهارشنبه ١٩ دی ١٣٩٧    /    عدد : ١٦٣٨    /    تعداد نمایش : ٢٥١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: