صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دوره آموزشی توجیهی قبول‌شدگان آزمون ورود به حرفه مهندسی برگزار شد


دوره آموزشی توجیهی قبول‌شدگان آزمون  ورود به حرفه مهندسی جمعه ۱۸ اسفندماه ۹۶ در محل دانشگاه جامع علمی کاربردی شهرداری ها برگزار شد.

به گزارش روابط‌ عمومی سازمان در این سمینار یکروزه اساتید مطالبی را درخصوص حوادث در کارگاه های ساختمانی، بیمه های مسئولیت مدنی و گزارش نویسی، الزامات حقوقی و مستندات قانونی، بررسی پرونده های انتظامی، طراحی و ایمنی دودکش های ساختمانی و نحوه درخواست صدور پروانه اشتغال تشریح کردند.

بر پایه این خبر مهندس محمد رضا مهردوست معاون پذیرش و آموزش سازمان اعلام داشت: واحد آموزش سازمان برنامه ریزی هدفمندی را در سال 1397 در نظر دارد که اهم آن شامل تاکید بر برگزاری دوره‌های آموزشی مقررات ملی ساختمان (حداقل ۶۰ دوره در طول سال با مشارکت انجمن صنفی و گروه های تخصصی رشته های هفتگانه ساختمان)، بهره گیری از آموزش مجازی ، فروش الکترونیکی کتب مقررات ملی  و تهیه آپ موبایلی به جهت تسهیل امور ثبت نام در سمینارها، همایشها و اطلاع رسانی ،می باشد.

در ادامه جلسه مهندس کامران ریاست سازمان ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زهرا سلام الله علیها، روز زن و  قبولی مهندسین جدید در آزمون ورود به حرفه مهندسی، آشنایی نسبت به شرح وظایفشان را وظیفه اصلی آنها دانست.

وی تاکید کرد که اصل و شاکله ی ساخت و ساز مهندس است و نظام مهندسی بازوی نظارتی و تنسیقی بین جامعه و حوزه ساخت و ساز را ایفا می کند.

مهندس کامران به روز رسانی علم و دانش را به حاضران یادآور شد و اعلام داشت کسب پروانه اشتغال یکی از اهداف مهندسان قرار گیرد، وی اظهار داشت، حوزه ساخت و ساز بسیار وسیع و متنوع است و مهندسان می توانند در سایر زمینه های عمرانی کشور فعالیت های مثمر تمر داشته باشند، لذا باید دقت شود که با توجه به حجم بالای فارغ التحصیلان هفت رشته ساختمانی و رکود صنعت ساخت و ساز که در سالهای اخیر بی سابقه بوده است، مهندسان با صبر و حوصله، بالابردن تعهد اخلاقی و عدم شتاب در رسیدن به منافع مالی از یک سو و مسوولان و مدیران با تلاش و استفاده از راهکارهای مناسب از سویی دیگر چرخه ساخت و ساز را رونقی دوباره بخشند.

در پایان مراسم نیز متن سوگندنامه مهندسان قرائت گردید.


 


١٢:٢٠ - شنبه ١٩ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ١٢٧٥    /    تعداد نمایش : ٨٢٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: