صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

سمینار معیار های کاربردی پذیرش بتن و الزامات آزمایشگاهی برگزار شد


سمینار معیار های کاربردی پذیرش بتن و الزامات آزمایشگاهی صبح روز ۱۰ اسفند ماه در سالن سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی با مجوز معاونت آموزش سازمان و به همت شورای متخصصین خاک و سازه برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان، در این دوره یک روزه مدرسان مطالبی تحت عناوین؛ نگاهی به تکنولوژی بتن و سیمان، ضوابط پذیرش بتن و اقدامات لازم در صورت عدم پذیرش مقاومت بتن و مدیریت کیفیت تولید قطعات پیش ساخته بتنی و الزامات آزمایشگاهی را تشریح کردند.

 مهندس خبیری دبیر این سمینار هدف از برگزاری این دوره را استفاده از علم و دانش بروز و فناوری در اجرای پروژه های ساختمانی دانست.

وی چالش اصلی مهندسان در این حوزه را عدم لحاظ مقررات ملی و الزامات فنی در طراحی ها و کوتاهی در نظارت بر اجرا دانست که باعث وارد آمدن خسارات فراوانی می شود که نمود آن در زلزله کرمانشاه با بررسی ساختمان های تخریب شده قابل مشاهده است.

مهندس خبیری ضمن توصیه به مهندسان بر اشراف کامل بر مقررات و ضوابط، افزود: مهندسان باید در مسائل فنی نسبت به عدم کوتاهی در نظارت و توجه به کوچکترین مواردی که باید در احداث و مسائل فنی ساخت و ساز رعایت شود، دقیق باشند.

دبیر سمینار همچنین در خصوص شورای تخصصی خاک و سازه  اظهار داشت: شورای متخصصین خاک و سازه توسط اساتید استان پایه ریزی شد، که همواره از طرق مختلف پاسخگوی مهندسان در مباحث آموزشی و سئوالات پیش رو می باشد.

وی یکی از اهداف برگزاری این سمینار را ارتقاء دانش فنی مهندسان عنوان کرد.

بر پایه این خبر به مهندسان شرکت کننده در این دوره آموزشی از سوی کمیته آموزش سازمان، امتیاز تمدید اهدا خواهد شد.


 


٠٠:٠٥ - جمعه ١١ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ١٢٧٣    /    تعداد نمایش : ٦٥٨


کاربر مهمان
1396/12/21 10:32
0
0
سلام لطفا بازدیدهای خارج استان هم برگزار نمایید مثلا بازدید علمی از شهر شیراز
کاربر مهمان
1396/12/11 7:22
0
0
باسلام و وقت بخیر لطفا فایل پی دی اف یا هرگونه فایلی که مربوط به سمینارها هست حتی اگه شده هزینه اشو پرداخت کنیم در دسترس افرادی که به هردلیلی نتونستند شرکت کنند قرار بدهید. زکات علم به نشر آن است... موفق باشید.
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: