صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش خبری

همایش بهینه سازی مصرف انرژی با محوریت تکنیک های نورپردازی برگزار شد

 

اولین همایش بهینه سازی مصرف انرژی با محوریت تکنیک های نورپردازی با چراغ های LED  با همکاری آموزش سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی و شرکت آلتون رای در روز  سه شنبه 24 خرداد جاری در هتل پارس مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، در این همایش آموزشی بررسی کلی مفاهیم روشنایی، بررسی و مرور مقررات ملی ساختمان، تاثیر هوشمند سازی در مدیریت مصرف انرژی با بهره گیری از پروتکل دالی و شرح خدمات گروه های مهندسی ساختمان در مورد روشنایی  بصورت طبقه بندی شده در دو صلاحیت طراحی و نظارت در گروه های ساختمانی توسط دکتر ایمان سریری، مهندس زهید زارعی و دکتر محمدرضا موسوی تقی آبادی ارایه گردید.

بر  پایه این خبر، در این همایش نکاتی همچون لزوم صرفه جویی در انرژی با توجه به تقاضای استفاده از نورمصنوعی در ساختمان ها در مصارف خانگی و یا نما  و همچنین  افزایش قابل توجه تعرفه برق در بخش خانگی، با استفاده از لامپ هایی با ضریب بهره پایین توصیه شد.

در بخش دیگر همایش با تاکید بر لزوم رعایت مبحث 19 ویرایش 1400 که ساختمان ها را از نظر انرزی به سه دسته EC، EC+، EC++ تقسیم نموده، رعایت الزامات این مبحث  برای ناظران، طراحان و مجریان ذی صلاح جز اولویت ها مطرح گردید.

 

 


٠٧:٢١ - پنج شنبه ٢٦ خرداد ١٤٠١    /    عدد : ٣٠١٨    /    تعداد نمایش : ٨٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: