صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست شوراي راهبردي دفتر منطقه اي شمال شرق مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي

نشست شوراي راهبردي دفتر منطقه اي شمال شرق مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي با دستور اختصاصي هم افزايي فعاليت هاي آتي آموزشي، پژوهشي و تحقيقاتي اين دفتر صبح امروز برگزار شد

اين نشست در محل اداره كل راه و شهرسازي استان خراسان رضوي  و به ریاست دکتر شکرچی زاده رئیس مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي و با حضور مدير كل راه و شهرسازي خراسان رضوي، رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان و ديگر مديران استاني برگزار شد.

سرعت بخشيدن به تدقيق حرائم گسل شهر مشهد، توسعه شبكه شتابنگاري با رويكرد راه اندازي و استقرار سامانه پاسخ سريع زلزله، برگزاري دوره ها و كارگاه هاي آموزشي مورد نياز جامعه مهندسي استان بويژه مباحث ميان قاب ها، ارتقاء فناوري بتن و مصالح ساختماني، معرفي و ترويج فناوري هاي نوين ساختماني بويژه سيستم هاي سبك و سريع الاحداث و بازخواني مجدد پروژه ايمني راه ها با رويكرد كاهش تلفات جاده اي استان به عنوان نقشه راه فعاليت هاي سال ١٣٩٧ دفتر منطقه ای شمال شرق مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی محورهایی بود که در نشست امروز تدوین و مورد تاكيد حاضران قرار گرفت.

در این دیدار رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی بر توسعه فعالیت های مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی منطقه شمال شرق کشور و اختصاص یک ساختمان مجزا به این مرکز تاکید کرد.

مهندس کامران دیسفانی گفت: مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی منطقه شمال شرق و بخش آموزش این سازمان در حوزه هایی بهم گره خورده است و این مرکز با بخش آموزش سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی همکاری دارند.

وی افزود: نیروهای بسیار توانمند و آگاه به موضوعات در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی منطقه شمال شرق فعالیت دارند و برخی دوره های ارتقا و تمدید نیز در این مرکز برگزار می شود.

وی اظهار کرد: در بخش آموزش، حوزه های زیادی مغفول مانده است که از جمله آن بحث های مربوط به فناوری های نوین است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی گفت: مباحث مربوط به انرژی، آتش، ساختمان سبز به رشته خاصی در حوزه نظام مهندسی برنمی گردد، عمدتا چند رشته ای است و همپوشانی دارند لذا از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی منطقه شمال شرق درخواست می شود که به این رشته ها سمت و سوی آموزشی دهند.

مهندس کامران اظهار کرد: در بحث آموزشی در مباحث یاد شده باید تمرکز بیشتری داشت زیرا افزایش آموزش در این بخش بسیار ارزشمند و حایز اهمیت است.

وی با تاکید بر گسترش فعالیت مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی منطقه شمال شرق گفت: باید یک ساختمان مشخص به مرکز تحقیقات اختصاص یابد تا فعالیت های بیشتری را پوشش دهد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی گفت: خیلی از مهندسین هنوز از فناوری های نوین اطلاعی ندارند و اطلاعات آنان در این بخش فقط در حد همایش است لذا مکانی که همه فناوری های نوین مربوط به ساختمان در آن قابل تعریف باشد، در درازمدت بسیار می تواند موثر و پیوند خوبی با جامعه مهندسین داشته باشد.

کامران اظهار کرد: مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی منطقه شمال شرق با همکاری بخش آموزشی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی می تواند در سطح جامعه بین جامعه مهندسین و تولیدکنندگان با برگزاری همایش ها و دوره های آموزشی ارتباط موثر ایجاد کرده و باعث شناساندن آن شود.

وی بیان کرد: بخش خصوصی هم تمایل زیادی دارد که در زمینه فعالیت با مرکز تحقیقات همکاری کند و اگر مجوز لازم به آن داده شود، از این همکاری استقبال می کند.

بر پایه این خبر مهندس کامران نشست سه جانبه با رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی کشور و مدیر کل اداره راه و شهرسازی را موثر ارزیابی و خبرهای خوبی را در آینده نزدیک نوید داد.

خاطر نشان می شود در حاشيه نشست امروز شوراي راهبردي دفتر منطقه اي شمال شرق مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي، از سرپرست و كارشناسان دفتر منطقه اي شمال شرق  تقدير به عمل آمد.


 


١٢:٤٥ - شنبه ٢٦ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ١٢٧٩    /    تعداد نمایش : ٥٩٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: